Potrzebujesz pomocy? Zapytaj eksperta! 537 472 082

Znajdź nas:

Usługi księgowe

Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

Poprowadzimy dla Ciebie m.in. Księgę Przychodów i Rozchodów (KPiR) i ewidencję VAT, a także sporządzimy deklarację ZUS.

Zapoznaj się z ofertą naszych usług księgowych.

W zakresie KPiR:

 • prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów;
 • ewidencja środków trwałych i wyposażenia;
 • ewidencja zdarzeń gospodarczych z podziałem na źródła przychodów i koszty uzyskania przychodów;
 • sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych;
 • przygotowanie przelewów do US;
 • określanie wysokości zaliczek na podatek dochodowy;
 • monitoring należności i zobowiązań.

W zakresie VAT:

 • prowadzenie rejestru VAT;
 • sporządzanie deklaracji VAT;
 • reprezentacja przedsiębiorcy przed Urzędem Skarbowym i podczas kontroli podatkowych;
 • monitorowanie poprawności faktur VAT – zarówno wystawianych, jak też otrzymywanych;
 • zgłaszanie i aktualizacja firmy jako czynnego podatnika podatku VAT i VAT-UE;
 • wyrejestrowanie byłego przedsiębiorcy z rejestru VAT.

W zakresie ZUS:

 • przygotowanie deklaracji ZUS;
 • reprezentacja przedsiębiorcy przed pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
 • zgłaszanie przedsiębiorcy do składek ZUS;
 • wyrejestrowanie byłego przedsiębiorcy z ubezpieczeń i zwolnienie go z obowiązku ZUS.

Prowadzenie Ewidencji Ryczałtowej

Zajmujemy się prowadzeniem ewidencji ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Kompleksowo obsługujemy dokumentację, którą – zgodnie z przepisami prawa – przedsiębiorca ma obowiązek sporządzać i przechowywać. Na potrzeby podatnika obliczamy wysokość zaliczek na podatek dochodowy oraz sporządzamy deklarację roczną PIT-28. Czuwamy również na poprawnością rozliczeń z urzędem skarbowym. Prowadzimy ewidencję środków trwałych i wyposażenia. Bierzemy na siebie odpowiedzialność w zakresie prowadzenia ewidencji VAT, rejestru zakupu i rejestru sprzedaży. Sprawujemy pieczę nad poprawnością wystawianych i otrzymywanych faktur. Dokonujemy zgłoszenia oraz aktualizacji danych podatnika VAT.

Zajmujemy się także kompleksową obsługą przedsiębiorcy w zakresie obowiązków związanych z ZUS. Sporządzamy deklaracje, dokonujemy wyliczeń należnej składki na ubezpieczenie, aktualizujemy dane płatnika i reprezentujemy jego interesy przed urzędnikami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podczas kontroli.

Pełna księgowość

Specjalizujemy się w prowadzeniu pełnej księgowości dla różnych podmiotów gospodarczych, między innymi dla spółek prawa handlowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości, spółki osobowe i kapitałowe podlegają obowiązkowi prowadzenia pełnej księgowości. Podobny zapis dotyczy spółek cywilnych, jawnych oraz partnerskich, gdy te osiągną w danym roku podatkowym przychody rzędu 2 milionów euro.

Nasi specjaliści zajmą się optymalizacją kosztów Twojej firmy, poprowadzą księgi handlowe i związaną z nią dokumentację. Przyjrzymy się wynikom finansowym firmy, zrobimy wykaz ksiąg rachunkowych oraz przeprowadzimy spis dowodów w dzienniku. Co miesiąc będziemy sporządzać dla Ciebie raport na temat obrotów i sald kont syntetycznych. Obliczymy również za Ciebie wysokość należnych podatków. Będziemy trzymać rękę na pulsie po to, aby w porę wykryć ewentualne zagrożenia związane z księgowaniem zdarzeń gospodarczych. Przygotujemy sprawozdania dla Narodowego Banku Polskiego i Urzędu Statystycznego.

Na potrzeby Twojej firmy poprowadzimy rejestr zakupu i sprzedaży VAT. Sprawdzimy poprawność faktur, wyliczymy wysokość należności na podatek VAT, dokonamy wszelkich niezbędnych czynności związanych z ewidencją VAT.

Z przyjemnością poprowadzimy również szkolenie dla Twoich pracowników w zakresie sporządzania dokumentacji na potrzeby księgowe. Będziemy chronić Twoje interesy w trakcie kontroli podatkowych prowadzonych przez organy karno-skarbowe.

Usługi księgowe wyceniamy w sposób indywidualny. Pamiętaj, że jako przedsiębiorca możesz zaliczyć prowadzenie księgowości w koszty prowadzenia działalności, jak również odliczyć podatek VAT.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ